Olafus 3-LBG80KB Manual de usuario
Quick Start Guide
PIR LED WALL LIGHTS WITH
MOTION SENSOR
MODEL: 3-LBG80KB
2
PARTS LIST
Wire Nuts
QTY: 3 FLong Machine Screw
QTY: 1 GSilicone Gasket
QTY: 1 HMachine Screw
QTY: 2
Machine Screw
QTY: 3
Expansion Rubber Plug
QTY: 3
EVA Gasket
QTY: 1
Mounting Bracket
QTY: 1
IMachine Screw
QTY: 2
COMPONENTS AND STRUCTURE
1. Cover
2. LED Light Source
3. Lamp Bracket
4. Sensor Head
3-LBG80KB
4
SPECIFICATIONS
Model
Input Voltage
CCT
CRI
Power Factor
L
70
B
50
lifetime
Beam Angle
t
a
Luminaire Location
3-LBG80KB
Input Current
Rated Power
Luminous Flux
0.68A
80W
7300lm
120°
-20-40°C/-4°F-104°F
SUITABLE FOR WET LOCATIONS
100 -120V~60Hz
6500K
≥80
≥0.9
30000hours L
70
B
50
@25°
LED WALL LAMP
The testing standard of the product's
luminous flux:Place the three/two lights
on the same horizontal surface for
testing, and the tested luminous flux
is the accurate luminous flux.
Note:
Weight
Max Projected Area
Max. Lighting Coverage
Dimensions(LxHxW)
1.18 kg / 2.6 lb
0.0512 m² / 0.551 ft²
128 m² / 1377 ft²
364x158x116 mm /
14.33x6.22x4.57 in
W
H
L
1.ThePIRsensorshallalwaysbetiltedslightlydownward.
2.Theorientationangleofthesensorshallbebetween0-45°.
3.Thedetectiondistanceofthesensoristhefarthestwhentheambienttemperatureis25℃.
Anytemperaturefluctuationsaboveorbelow25℃willaffectthedetectiondistance.