Kobalt K10D-06AB Manual de usuario
NEXT GENERATION
OF TOUGH TOOLSTM
1
Serial Number Purchase Date
Questions, problems, missing parts? Before returning to your retailer, call our
customer service department at 1-888-3KOBALT (1-888-356-2258), 8 a.m - 8 p.m., EST,
Monday - Friday.
ITEM #0394231
MODEL #K10D-06AB
10-AMP
CORDED DRILL
Français p. 14
Español p. 27
ATTACH YOUR RECEIPT HERE
KOBALT® and the K & Design®
are registered trademarks of
LF, LLC. All Rights Reserved.
2
TABLE OF CONTENTS
Product Specications..............................................................2
Safety Information .................................................................3
Package Contents .................................................................6
Operating Instructions ..............................................................8
Care and Maintenance ............................................................12
Troubleshooting..................................................................13
5-Year Hassle-free Warranty ........................................................13
PRODUCT SPECIFICATIONS
COMPONENT SPECIFICATION
Motor 120V~60Hz, 10A