Baseus CCGAN65CE Manual de usuario
Baseus GaN②Lite Quick
Charger C+C 65W EU
User Manual • Uživatelský manuál •
Užívateľský manuál • Használati utasítás •
Benutzerhandbuch
2
Dear customer,
Thank you for purchasing our product. Please read the following instructions carefully
before first use and keep this user manual for future reference. Pay particular attention
to the safety instructions. If you have any questions or comments about the device,
please contact the customer line.
✉www.alza.co.uk/kontakt
✆+44 (0)203 514 4411
Importer
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, Holešovice, 170 00 Praha 7, www.alza.cz
Product Parameter
Name:
GaN2 Lite Quick Charger
Model:
CCGAN65CE
Input:
AC 110-240V~,50/60Hz, 1.50 Max.
Type-C1/Type-C2 Output:
5.0V 3.0A (15.0W); 9.0V 3.0A
(27.0W);12.0V 3.0A (36.0W);
15.0V 3.0A (45.0W); 20.0V 3.25A
(65.0W) Max.
Type-C1+Type C2 Output:
45.0W+18.0W/18.0W+45.0W/30.0W+30.0W
45.0W:
5.0V 3.0A (15.0W); 9.0V 3.0A
(27.0W); 12.0V 3.0A (36.0W); 15.0V
3.0A (45.0W); 20.0V 2.25A (45.0W)
30.0W:
5.0V 3.0A (15.0W); 9.0V 3.0A
(27.0W); 12.0V 2.5A (30.0W); 15.0V
2.0A (30.0W); 20.0V 1.5A (30.0W)
18.0W:
5.0V 3.0A (15.0W); 9.0V 2.0A
(18.0W); 12.0V 1.5A (18.0W)
Product size:
99x35x30mm
Product weight
≈110g
The above data are measured by the Baseus laboratory, the actual use will be slightly
different depending on the specific circumstances
Packing List
Charger*1
User manual*1
Warranty card*1
4
Product Diagram
Product Description
This product is a 65W travel charger using a new semiconductor material (GaN) process.
The product has a small size, complete fast charging protocol, and supports QC4+,
PD3.0, PD2.0, QC3.0, QC2.0 and other features, the maximum output power of Type-C
single port can reach 65W (20V 3.25A), which can provide PD fast charging for most